Created with Fabric.js 4.6.0 PORTAURBIS

IZ UČENIČKE BILJEŽNICE:
Svako jutro prilika je za novi početak

autorica; Viktorija Iveljić, 8. b

Foto: Pixabay

Zašto trebamo voljeti svako jutro? Jutro je simbol početka. Svako jutro nova je prilika da budemo bolji i da radimo na sebi. Ne smijemo propustiti prilike u životu kad nam se nude jer možda neće biti druge prilike. Moramo voljeti sve oko sebe, jer priroda nam daje ipak najviše. Super je osjećaj biti prvi, velika čast. Ništa u životu ne bi falilo da budemo prvi. Ništa ne bi falilo da budemo brži od Sunca. „Ako ti se pruži prilika, popni se na brdo“, kaže Zvonimir Balog u svojoj pjesmi Jutro. Zaista, popni se. Jednom se živi i napravi što više svega u životu, počevši od sutrašnjega jutra. Prvi vidjeti Sunce nije mala stvar. Prvi vidjeti Sunce jako je zanimljivo. Osjećaj je neopisiv. Baš kao da si heroj, vladar svega. Koja god mogućnost u životu ti se pruža, iskoristi je. Svako je jutro pogled na budućnost za svakoga od nas. Izlazak sunca simbol je nove prilike i novoga početka. Ako je prethodan dan bio loš, ne znači da novi dan mora biti takav. Svaki je izlazak Sunca zapravo početak nečega novog za sve nas. Trebamo težiti jednostavnim stvarima u životu. Prepoznati sreću u Suncu i novim prilikama. Voljeti ono što nam se pruža. Spremni preuzeti odgovornost i biti ono što zaista volimo, ono što nas ispunjava. Svako jutro nam može biti simbol novog rađanja, novog života, simbol postojanja, simbol slobode.