U Osnovnoj školi Ivanja Reka 19. prosinca održan je božićni sajam kojeg su priredili učenici zajedno sa svojim učiteljima. Brojnim posjetiteljima u ponudi su bili mnogi zanimljivi predmeti koje su proteklih tjedana marljivo izrađivali učenici naše škole koji su uključeni u rad učeničke zadruge OŠ Ivanja Reka. Osim ukrasa za bor, bili su tu i vjenčići, ručno izrađene čestitke, buketi cvijeća od krep papira, ručno ukrašeni okviri za slike i brojni drugi predmeti koje su posjetitelji sajma mogli kupiti.

Uspjeh školskog božićnog sajma posebno veseli iz razloga što je riječ o događaju humanitarnog karaktera. Sav novac prikupljen donacijama na božićnom sajmu odlazi humanitarnoj udruzi ‘Kolajna ljubavi’ koja pruža mogućnost školovanja siročadi i siromašne djece u Africi. Zahvaljujući dobrim ljudima koji su posjetili naš božićni sajam i kupili predmete koje su izrađivali naši učenici omogućuje se sretnija budućnost afričkoj siročadi i siromašnoj djeci. Dajući im priliku da sjednu u školske klupe, osim znanja i obrazovanja, pruža im se i zagarantirani obrok te nada u svjetliju budućnost.

Categories: Porta urbis