Dana 25. lipnja učenicima osmih razreda svečano su podijeljene svjedožbe. Razrednice su uvodnim govorom pozdravile sve nazočne i ukratko predstavile program događanja. Uslijedio je svečani govor prvo razrednice 8. a, Antonije Novak, a  potom razrednice 8. b razreda, Maje Vulić. Obje razrednice čestitale su učenicima  zbog njihovih brojnih postignuća koja su ostvarivali tijekom godine, unatoč teškim i izazovnim trenucima s kojima su se učenici suočavali ove školske godine. Na kraju su zahvalile i svim roditeljima na podršci i suradnji tijekom cijele školske godine. Potom je uslijedila svečana dodjela svjedodžbi, pohvalnica i darova svim učenicima osmog razreda. 

Razrednice su svojim učenicima dale i kratke poruke za kraj:

UVIJEK PUCAJ NA MJESEC! ČAK I AKO PROMAŠIŠ, ZAVRŠIT ĆEŠ MEĐU ZVIJEZDAMA.

Dragi učenici, kada zadnji put napustite našu školu, očekujte pred sobom nove izazove, ali znajte da iskreno vjerujemo, sudeći po vašem ponašanju u ovoj školskoj godini, kako ćete ih uz pomoć znanja i vještina koje smo u vas ugradili,  sigurno savladati. Sretno!