Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je nove upute oko nošenja maski u školama. One su od sada obavezne čak i kada postoji razmak u učionici te za učenike od prvog do četvrtog razreda osnovnih u zajedničkim prostorijama, odnosno kada se miješaju s učenicima drugog razrednog odjela. Maske su sada obavezne i za učenike od petog do osmog razreda osnovne škole tijekom cijelog boravka u školi i tijekom boravka u učionici, čak i kada je riječ o ustanovi u kojoj je razmak u učionicama između svih osoba (učenika, nastavnika i dr.) veći od 1,5 metra, stoji u zaključku upute HZJZ-a koju možete vidjeti u nastavku.

[pdf-embedder url=”http://os-ivanjareka.hr/wp-content/uploads/2021/11/Upute-za-sprjecavanje-i-suzbijanje-epidemije-bolesti-COVID-19-vezano-uz-rad-predskolskih-ustanova-osnovnih-i-srednjih-skola-u-skolskoj-godini-2021.-2022.-1-1.pdf” title=”Upute-za-sprječavanje-i-suzbijanje-epidemije-bolesti-COVID-19-vezano-uz-rad-predškolskih-ustanova-osnovnih-i-srednjih-škola-u-školskoj-godini-2021.-2022. (1) (1)”]