Petaši i sedmaši uživali u Orašarovoj čarobnoj baletnoj bajci

Učenici 5. a i 7. a u pratnji učiteljica Nikoline Herak, Marije Boromise Mihaljević i Dubravke Crnić posjetili su Hrvatsko narodno kazalište i uživali u baletu Orašar, priči koja oduševljava podjednako i odrasle i djecu te spada u jedno od najizvođenijih djela u svijetu.  Bajkoviti balet Orašar prvi je put izveden u gradu Saint Petersburgu, u prosincu davne 1892., i od tada ne silazi s repertoara brojnih baletnih kuća. Ruski skladatelj Petar Iljič Čajkovski skladao je ovu zimsku bajku, originalnog naziva Ščelkunčik, na osnovi zanimljive priče “Orašar i kralj miševa”. Priča je to o djevojčici Klari koja na Badnju večer ispod bora pronalazi nesvakidašnji dar – drvenog orašara kojim se razbijaju orasi te s njime proživi čudesne dogodovštine u izmaštanu svijetu, najpopularniji je i najizvođeniji balet na svijetu. Obožava ga i zagrebačka publika, što dokazuje rasprodanost svih predstava u HNK-u.