Trećaši obilježili Stepinčevo na nastavi Vjeronauka

autor: Ivan Kapović | datum: 10. veljače 2022.

Učenici 3. a razreda Osnovne škole Ivanja Reka 10. veljače 2022. obilježili su sa svojom vjeroučiteljicom Ivanom Rako spomendan blaženog kardinala Alojzija Stepinca.

Alojzije Stepinac umro je 10. veljače 1960. u Krašiću, gdje je proveo posljednjih osam godina života. Za vrijeme kućnog pritvora u Krašiću papa Pio XII. proglasio je Stepinca kardinalom. Prilikom Stepinčeve smrti zvonila su sva zagrebačka crkvena zvona, a na zvonicima su istaknute crne zastave. Danas se Stepinčev sarkofag nalazi u zagrebačkoj katedrali, gdje je izložen iza glavnog oltara.

Učenici 3. a razreda prilikom obilježavanja spomendana na hrvatskog blaženika Alojzija Stepinca su promišljali o njegovim mislima, upoznali se s njegovim životom, izabrali njegove najljepše misli i citate te ih ispisali na plakatima.

"Blagoslov narodima po njihovoj djeci!"