Posjet novinarke Hrvatskoga radija

Našu školu posjetila je novinarka Hrvatskog radija Marija Hanzec. U želji da učenike educira o svom zanimanju i načinu kako nastaje radijska emisija, razveselila je učenike 1.a i 3.a razreda (Mali knjižničari).
Prvo se učenicima predstavila i objasnila što znači biti novinar, što je to radio te kako se snima radijska emisija. Na kraju je novinarka Marija Hanzec započela snimanje sa učenicima. Svi su znatiželjno dizali ruke i odgovarali na pitanja iz raznih tema kao što su: radio, školska knjižnica, knjiga i čitanje, sport i društvene igre, zanimanja…
Na kraju su se učenici sami našli u ulozi novinara, koristeći slušalice i snimač te postavljajući jedni drugima pitanja.
Učenici Medijske grupe također su se našli u ulozi novinara jer su održali intervju sa novinarkom Marijom Hanzec za nadolazeći novi broj školskog lista.
Kako nam je bilo edukativno i zabavno, pogledajte u fotogaleriji.