Učenici od 6. do 8. razreda OŠ Ivanja Reka koji pohađaju redovnu i izbornu nastavu predmeta Njemački jezik kod učiteljice Fanike Jurić posjetili su 25. studenoga 2022. tvornicu čokolade i zoološki vrt Zotter te obišli grad Graz u Austriji.

Tijekom jednodnevnog izleta učenici su imali priliku upoznati detaljan postupak proizvodnje i nastanak čokolade te istu kušati keramičkom žličicom. Cijela proizvodnja temelji se na načelima zdrave bio prehrane,a radi se s manjim obiteljskim farmerima iz slabije razvijenih zemalja. Zotter tvornica proizvodi čokoladu od zrna kakaovca do gotovog proizvoda, točnije više od 300 različitih čokoladnih proizvoda (čokolade u rinfuzi, čokoladne kokice i pahuljice, čokoladni napitci i još puno toga). Zatim smo u sklopu vanjskog kompleksa tvornice prošetali zoološkim vrtom u kojem se nalaze domaće životinje Austrije. Naposljetku je uslijedio poslijepodnevni obilazak centra grada Graza i slobodno vrijeme za šetnju božićnim sajmom i kućicama na Hauptplatzu koji u adventsko vrijeme dočarava poseban ugođaj.