Odličan uspjeh naše Lucije Ćužić i njezinog mentora Rogala na natjecanju mladih tehničara

Od učenika Učenica 7. b razreda Lucija Ćužić sudjelovala je na 65. županijskom natjecanju mladih tehničara koje je održano u Osnovnoj školi Špansko-Oranice. Natjecanje mladih tehničara sastojalo se od tri dijela – pisane procjene, praktičnog rada i prezentacije istoga. Učenici kroz natjecanje mladih tehničara prezentiraju svoje vještine u različitim područjima tehničke kulture, znanje, kreativnost, snalažljivost, samostalnost i odgovornost. Od učenika se zahtijevalo poznavanje teorije, praktičnih vještina i sposobnost prezentiranja rada. Danas je to najstarije i najbrojnije natjecanje u sustavu natjecanja Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Agencije za odgoj i obrazovanje. U njemu na razini godine sudjeluje oko 7000 učenika viših razreda osnovnih škola. Specifičnost natjecanja mladih tehničara je i u tome što su u organizaciju natjecanja ravnopravno s osnovnim školama uključene i udruge tehničke kulture. Naša Lucija bila je zahvaljujući izvrsnoj pripremi među najboljima. Čestitamo učenici Luciji Ćužić i mentoru Anti Rogalu na izvrsnom uspjehu!