24.2.2021. Posljednje srijede u veljači obilježavamo  Dan ružičastih majica kojim se na simboličan način želi skrenuti pozornost na problem sve učestalijega vršnjačkog nasilja u školama. Hrvatski sabor je 2017. godine proglasio taj dan Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.  Ovaj običaj nastao je 2007. godine u Kanadi kada je dječak u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma dojke došao u školu obučen u ružičastu majicu zbog čega je doživio izrugivanje i verbalno nasilje. Kolege iz njegovog razreda počeli su sljedećih dana dolaziti u školu identično obučeni kako bi mu iskazali  potporu te ukazali na problem vršnjačkog nasilja u školama.

Učitelji i učenici Osnovne škole Ivanja Reka nosili su ružičaste majice, izrađivali su likovne radove i ukrasili panoe te na taj način obilježili Dan ružičastih majica. Učitelji su razgovarali s učenicima o važnosti tolerancije, solidarnosti i međusobnog pomaganja.