Učenici trećeg razreda marljivo su učili o prošlosti grada Zagreba pa su ih učiteljice Lucijana Antunović i Ivona Borović, u pratnji učiteljice Sare Busija, odvele na obilazak grada Zagreba kako bi sve vidjeli uživo i dobro ponovili. Nakon obilaska Glavnog kolodvora i šetnje Zrinjevcem, družili su se i ponovili legendu o nastanku imena grada Zagreba kod
Manduševca. U daljnjoj šetnju imali su prilike vidjeti kip bana Josipa Jelačića i tržnicu Dolac. Jedno od najvećih uzbuđenja bila je vožnja uspinjačom do novog uzbuđenja – pucnja Gričkog topa iz kule Lotrščak. Nakon ukusnog sladoleda u poznatoj slastičarnici Vincek, učenici su ponovili sadržaje zanimljivim Gornjogradskim pričama gdje su ih glumci upoznali s likovima Bele IV., Petrice Kerempuha, Matije Gupca i drugih. Nakon kraće šetnje, učenici su svoje znanje još jednom pokazali u prekrasnom Muzeju grada Zagreba. Svaka priča bila je i poučna i zabavna pa je tako i cijeli dan bio poučan i zabavan te se učenici vesele sljedećoj terenskoj nastavi!