U petak 23. travnja održana je jubilarna, 10. Noć knjige. U godini obilježenoj složenom epidemiološkom situacijom, tema Ljekovita moć knjige pokazala se kao dobar poticaj za kreativno promišljanje o ulozi knjige i vrijednosti čitanja. Učenici od 1. do 4. razreda Osnovne škole Ivanja Reka zajedno sa školskom knjižničarkom obilježili su ovu manifestaciju kroz prezentaciju u kojoj su se upoznali s povijesnim razvojem knjige i njenoj važnosti. Kroz radionice učenike se potaknulo na raspravu Na koje načine i kako knjiga može biti lijek? Knjižničarka je čitala priču autorice Ide Marinić Nova u razredu te je zajedno sa učenicima razgovarala o pročitanom i osjećajima koje su učenici doživjeli dok su čitali. U nekim razredima se poslušala audio priča Pjegava Iva autorice Jelene Pervan. Usporedbom osjećaja prije i poslije pročitane i poslušane priče, zajednički se zaključilo kako se svi bolje osjećaju nakon pročitane priče.