Naši šestaši u ulozi profesora geografije prikazali narode svijeta

Učenici 6. a i 6. b razreda su na satu Geografije u okviru projekta Narodi svijeta imali priliku postati profesori geografije. Njihova profesorica Maja Vulić pratila je i vrednovala izvršavanje zadatka u kojem su učenici trebali izraditi lutku naroda, prema svom odabiru odjevenu u narodnu nošnju te su je pred razredom i zidnom kartom svijeta ostalim učenicima prezentirali. Svaki učenik upoznao nas je sa svojom lutkom na način da je pokazao od kuda ona dolazi, odnosno gdje živi, kojoj rasi pripada te što sadržava narodna nošnja. Svoju kreativnost i prezentacijske vještine učenici izvrsno su savladali, za što su bili i pohvaljeni i nagrađeni. Temeljna vrijednost učenja i poučavanja Geografije jest razvijanje znatiželje za svijet te poticanje nadahnuća za građenje bolje i uređenije sadašnjosti i budućnosti Hrvatske, Europe i svijeta, što su učenici dokazali vrijedno se pripremajući za izlaganje u projektu Narodi svijeta.