Školski medni dani

Na dan zaštitnika pčela i pčelara sv. Ambrozija, 7. prosinca, u našoj školi se, petu godinu zaredom, obilježio Školski medni dan. Svi prvašići dobili su paketiće koji su sadržavali slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“, edukativni letak i ukusan med s hrvatskih pčelinjaka zapakiran u Nacionalnu staklenku.

Cilj ovog programa je educirati učenike i njihove roditelje o važnosti meda kao sastavnog dijela prehrane i važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost. Provodi ga Ministarstvo poljoprivrede i Agencija za plaćanje u poljoprivredi.
Njime se promoviraju i mali lokalni proizvođači, a učenike se potiče na konzumiranje domaćih i zdravih namirnica.

I ove godine edukaciju je održao naš domar Kristijan Dončević i ovim putem mu zahvaljujemo.

Nema slatkiša boljeg od meda, složili su se prvašići dok su učili i uživali u pčelinjem proizvodu.