15. travnja 2024.

Učenici viših razreda gledali su predstavu Maš(t)a može svašta u izvedbi Teatra snova.

“Likovi u predstavi su osmašica Maša i Mašta koja pomaže Maši istražiti bogat i kompleksan svijet emocija, uči Mašu kako uspješnije komunicirati s vršnjacima i zašto je vještina samoregulacije toliko bitna za naš život. Maša je učenica osmog razreda koju jednog dana, dok bezvoljna provodi vikend u svojoj sobi u kazni zbog jedinice, nenadano posjeti Mašta. Isprva ljuta na cijeli svijet, Maša odbija razgovarati s Maštom, ali malo pomalo Mašta pomaže Maši prevladati prepreke uma i otvoriti se novom svijetu mogućnosti i perspektiva. Maša uz pomoć Mašte istražuje bogat i kompleksan svijet emocija te uči kako uspješnije komunicirati s vršnjacima i zašto je vještina samoregulacije bitna za naš život.
Cilj predstave je pokazati učenicima da najopasnija ograničenja žive upravo u našim mislima, da uz pomoć snaga vlastitog uma možemo uljepšati život sebi i svima oko sebe te da su mnogi izumi i umjetnička djela nastali najprije u nečijoj mašti.

Tko zna, možda baš u vašoj učionici sjedi sanjar koji će jednog dana uz pomoć svoje mašte promijeniti svijet.”