Ovih dana u našu je školu stigla zahvala školaraca iz sirotišta svetog Ante u Tanzaniji nakon što je preko humanitarne udruge Kolajna ljubavi i projekta Prijatelji sirotišta uplaćen novac skupljen na našem božićnom sajmu. Podsjetimo, u Osnovnoj školi Ivanja Reka 19. prosinca održan je humanitarni božićni sajam kojeg su priredili učenici zajedno sa svojim učiteljima.

Sav novac prikupljen donacijama na božićnom sajmu otišao je humanitarnoj udruzi ‘Kolajna ljubavi’ koja pruža mogućnost školovanja siročadi i siromašne djece u Africi. Zahvaljujući dobrim ljudima koji su posjetili naš božićni sajam i kupili predmete koje su izrađivali naši učenici omogućuje se sretnija budućnost afričkoj siročadi i siromašnoj djeci. Dajući im priliku da sjednu u školske klupe, osim znanja i obrazovanja, pruža im se i zagarantirani obrok te nada u svjetliju budućnost.

Udruga Kolajna ljubavi već dugi niz godina putem kumova, koji su njihovi najveći dobročinitelji, pomaže školovanje djece u afričkoj državi Tanzaniji gdje je donacijama ljudi koji pomažu ovu hvalevrijednu akciju izgrađeno i sirotište svetog Ante u Songei. Ista udruga već godinama vodi program kumstava, pomoću kojih ljudi mogu sponzorirati školovanje nekog djeteta u Tanzaniji.

Pogledajte i video koji su nam poslali u znak zahvale!