U Mjesecu hrvatske knjige, koji je ove godine posvećen mladima, gradska Knjižnica Jelkovec organizirala je susret s piscem Zoranom Pongrašićem i predstavljanje njegovog romana “Krive su Seka i Seka”. Roman je nastavak osnovnoškolskog lektirnog naslova “Mama je kriva za sve” i romana “Ovaj put je kriv tata”. Za njega je Zoran Pongrašić dobio Nagradu Grigor Vitez, i to za najbolji tekst za mladež u 2021. godini.

Susret se održao u multimedijalnoj dvorani Knjižnice Jelkovec u petak 21. listopada u 10 sati a na njemu su sudjelovali učenici 8.b razreda naše škole. Književnim susretom je moderirala knjižničarka Ana Pavlek. Pisac se na početku biografski predstavio, čitao ulomke svojih romana, komunicirao s publikom i nagrađivao pobjednike zagonetki i kvizova svojim knjigama ili crtežima.

Ponijeli smo jednu knjigu autora Zorana Pongrašića iz školske knjižnice, na koju se na kraju autor potpisao. Sada imamo trajnu uspomenu na ovaj književni susret.