Isprobali smo zanimljive tehnike ukrašavanja učionice

Drugi dio zimskih praznika učenici su mogli iskoristiti za sudjelovanje na radionicama, a jedna od njih je bila i kreativna (pred)uskrsna radionica na kojoj su učenici 5. a uz pomoć voditeljica Marije Boromise Mihaljević i Dubravke Crnić ukrasili svoju učionicu koristeći se shabby chic tehnikom u kombinaciji s decoupageom – salvetnom tehnikom.

Pisanice smo prvo obojili smeđom akrilnom bojom, a taj će se sloj vidjeti samo u pukotinama.  Malo čvršćim kistom nanijeli smo lak za raspucavanje, a pritom smo pazili da se lak kistom uvijek razmazuje samo u jednom smjeru.  Potom smo nanijeli akrilnu boju u svjetlijoj nijansi. Na svim mjestima gdje je bio lak, ubrzo su se pojavile raspukline. Nakon sušenja, pisanice smo ukrasili salvetnom tehnikom i napravili aranžmane koristeći bršljan i mahovinu.

Koliko smo uspjeli biti kreativni, pogledajte u foto galeriji.