Povodom Svjetskog dana kućnih ljubimca učenici 1.b razreda napravili su plakate o svom kućnom ljubimcu. Tema je bila “Sefie s kućnim ljubimcem”.

Svjetski dan kućnih ljubimaca obilježava se 30. studenog 2023. diljem svijeta i podsjeća na nužnost odgovorne skrbi za pse, mačke, kuniće i druge životinje koje su ljudi izabrali za suživot.

Pod mentorstvom učiteljice Lucijane Antunović, učenici su uspješno prezentirali svog kućnog ljubimca razredu.

U školskoj knjižnici izloženi su učenički istraživački radovi kako bi svi učenici škole mogli pogledati kućne ljubimce naših učenika 1.b razreda.

Ove aktivnosti su dio projekta “Daj šapi glas!”: Daj šapi glas! je projekt brige za napuštene životinje, tj. senzibilizacije učenika i lokalne zajednice za brigu prema napuštenim životinjama, kao i izmjena stavova i ponašanja prema vlastitim kućnim ljubimcima kako bi se broj napuštenih životinja smanjio te kroz volonterski i humanitarni angažman učenika i njihovih bližnjih olakšao rad udruga koje se bave napuštenim životinjama. Odvija se u jednogodišnjim ciklusima koji obuhvaćaju početak i kraj školske godine. 

U projekt su uključeni 1.a, 1.b, 2.b i 3.a razredi naše škole pod mentorstvom učiteljica i školske knjižničarke.