Nove upute HZJZ vezane za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 u školama

Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavili su 25. veljače 2022. nove upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19, vezano za školske ustanove.

Prema novim uputama, tijekom nastave u razredima maske nisu obavezne za učenike i djelatnike, ali ih učenici i djelatnici mogu i dalje nositi ako smatraju da su im potrebne, a preporučuju se svim učenicima i djelatnicima škole s kroničnim bolestima koje mogu dovesti do težih oblika bolesti COVID19 ako im zdravstveno stanje omogućuje nošenje maske. Maske su obavezne tijekom prolaska i boravka u zajedničkim prostorijama te u javnom i organiziranom prijevozu. Nošenje maski je obavezno u javnom prijevozu, uključujući organizirani prijevoz.

Cijeli dokument pročitajte u nastavku: