Dragi mladi filmaši,

jeste li razmišljali o tome da se o knjigama ili čitanju može napraviti fora film? Jeste li spremni pokušati? Predlažemo vam jedan izazov!

Nek’ vam mašta eksplodira u svim mogućim pravcima, uključite svoju kameru i pokažite kako tajni svijet između korica izgleda vašem filmskom oku. Inspiracija može biti bilo koja knjiga ili bilo što vezno za čitanje. Zavedite i druge svojim super kadrovima jer možda baš tako uvučete nekog u taj magični svijet i upravo zbog vas postane – Čitatelj.Vaše filmove objavit ćemo na BookTube kanalu Mjeseca hrvatske knjige pa će ih moći vidjeti tko god poželi, a i vi ćete ih moći poslati kome god želite. Vaša herojska misija širit će se još i dalje, putem našeg weba Facebooka. Mjesec hrvatske knjige zbog vas će se osjećati ponosno i sretno. A i najbolje nagraditi.

Kameru u ruke i – akcija!Tvoj zvuk i slika, za knjige životna prilika!

Nešto što svakako morate znati:
1. Preporučena minimalna razlučivost i omjer slike: Full HD (1920 x 1080).
2. Učenici svoje snimke mogu poslati ISKLJUČIVO putem škole na adresu e-pošte:
booktube.mhk@kgz.hr.
3. Videozapise možete poslati do 10. listopada 2023.

Više o Mjesecu hrvatske knjige možete pronaći na službenoj mrežnoj stranici i na Facebooku.