I ove godine, po 22. put, održava se najveće školsko natjecanje na svijetu – Klokan bez granica. U isto vrijeme s približno istim zadacima natjecat će se učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Mongolije, Nizozemske, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Venezuele, Čilea, Gane, Irske, Izraela, Kostarike, Latvije i Malezije.

Natjecanje se održava u našoj školi 19. ožujka 2020. godine u 12.30. Kao i do sada, predviđeno je da učenici sami financiraju natjecanje sa svotom od 15 kuna po učeniku. 60% tih sredstava odlazi na poklone i nagrade učenicima (svaki učenik na natjecanju dobiva mali poklon, a 10% najbolje plasiranih učenika nagradu), a 40% na materijalne troškove (članarinu u međunarodnoj udruzi, prijevod zadataka, tiskarski i poštanski troškovi, ispravak zadataka i dr.).

Učenici su podijeljeni po skupinama s obzirom na razred koji pohađaju: Pčelica (P) 2. razred OŠ, Leptirić (L) 3. razred OŠ, Ecolier (E) 4.-5. razred OŠ, Benjamin (B) 6.-7. razred OŠ, Cadet (C) 8. razred OŠ i 1. razred SŠ.

Svaki učenik ima pravo natjecati se bez obzira na njegov uspjeh u redovnoj nastavi!

Ako Vaše dijete želi sudjelovati u natjecanju, molim Vas da najkasnije do 6. veljače donese potpisanu suglasnost (koju preuzimaju u školi) i 15 kuna svojoj učiteljici, odnosno učitelju matematike.

Categories: Porta urbis