Dragi učenici i učenice, poštovani roditelji i skrbnici,

svega nekoliko dana dijeli nas od početka nove školske godine i nastave koja počinje 7. rujna 2020. za sve učenike razredne i predmetne nastave. U našoj školi u tijeku su detaljne pripreme i organizacija rada na temelju Uputa za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. HZJZ i MZO  od 24. kolovoza 2020. godine. 

Uzimajući u obzir uvjete u  kojima radimo, zdravlje i zaštitu naših učenika i svih djelatnika škole, dat ćemo sve od sebe da ispoštujemo navedeno.

VAŽNE INFORMACIJE ZA SVE

 • učenici 1. razreda dolaze u školu 7. rujna u 13:00 u pratnji jednog roditelja koji obavezno nosi masku
 • učenici od 2. do 8. razreda dolaze u školu 7. rujna ujutro prema zadanom rasporedu – prvi nastavni dan će trajati tri (3) školska sata

  PROPISANI RAZMAK I RED
 • učenici čekaju svoje učitelje u vrsti kod predviđenog ulaza i ulaze u školu držeći se propisanog razmaka od 1,5 metra
 • ako roditelji prate dijete u školu, drže propisani razmak od 1,5 metra s ostalima

  ZAŠTITNE MASKE
 • učenici koji putuju javnim prijevozom u javnom prijevozu nose maske
 • učenici od 1. do 4. razreda u školi uopće ne nose zaštitne maske
 • učenici od 5. do 8. razreda u učionicama ne nose zaštitne maske (nose maske unutar škole izvan učionice)

  ŠTO PONIJETI U ŠKOLU?
 • učenici trebaju u školu donijeti prazne školske torbe u koje će staviti dobivene udžbenike
 • učenici trebaju sa sobom ponijeti čistu obuću za školu i plastične vrećice u koje će spremiti obuću u kojoj dođu izvana

  OSTALE INFORMACIJE
 • roditeljima/skrbnicima je ulaz u Školu zabranjen, osim u iznimnim situacijama uz prethodnu najavu
 • s obzirom na epidemiološku situaciju, ručak će biti organiziran samo za učenike uključene u programe produženog boravka
 • u slučaju proboja virusa OŠ Ivanja Reka osigurala je poseban prostor za izolaciju učenika te su djelatnici upoznati s protokolom
 • svu potrebnu opremu, raspored sati i informacije o daljnjoj organizaciji nastave učenici će dobiti prvi dan nastave

RASPORED ULASKA U ŠKOLU

Svaki dan na nastavu učenici ulaze odvojeno po razredima na posebno označene ulaze (pogledati grafiku s prikazom)

Razredna nastava:
1. A ide na ulaz P2 u 7:50
2. A ide na ulaz P1 u 7:50
3. A ide na ulaz G2 u 7:50
4. A ide na ulaz G1 u 7:50
4. B ide na ulaz P2 u 7:40

Predmetna nastava:
5. A ide na ulaz E1 u 7:40
5. B ide na ulaz G1 u 7:55
6. A ide na ulaz P1 u 7:40
6. B ide na ulaz E2 u 7:55
7. A ide na ulaz G1 u 7:40
7. B ide na ulaz E1 u 7:55
8. A ide na ulaz G2 u 7:40
8. B ide na ulaz E2 u 7:40

RASPORED AUTOBUSA:
Autobus iz Resnika za 4. B i 8. B kreće u 7:25
Autobus iz Resnika za 5. B, 6. B i 7. B kreće u 7:40

Obavijest o pohađanju nastave u novoj školskoj zgradi u Resniku bit će naknadno objavljena na web stranici škole.

VAŽNA NAPOMENA

U skladu s preporukama HZJZ-a, MZO-a te ovisno o epidemiološkoj situaciji, postoji mogućnost izmjene rasporeda. O svim novim detaljima i eventualnim izmjenama ćete biti pravovremeno obavješteni te vas molim za razumijevanje.

Jako je važno da pročitate Upute HZJZ-a i MZO-a te se pridržavate navedenog, posebno obveze mjerenja temperature i vođenja evidencije. Ako je temperatura 37,2 oC ili veća te ako dijete ima simptome respiratornih ili drugih zaraznih bolesti (kašalj, poteškoće u disanju, proljev, povraćanje, grlobolja, poremećaj njuha i okusa), ako je djetetu izrečena mjera samoizolacije ili ako je dijete zaraženo COVID-om 19, ne smije dolaziti u školu već roditelj obavezno treba obavijestiti telefonom ili elektroničkom poštom razrednog učitelja te nadležnog liječnika.  

U pratnji djeteta ne dolazi osoba koja ima simptome respiratornih bolesti ili drugih zaraznih bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, proljev, povraćanje, grlobolja, poremećaj njuha i okusa), ako joj je određena mjera samoizolacije te ako ima sumnju ili saznanja da je zaražen COVID-om 19.

Neophodno je poticati fizički razmak, kao i pojačanu osobnu higijenu djece/učenika. Zato molimo sve roditelje/skrbnike da upoznaju svoju djecu s obvezom poštivanja fizičkog razmaka od druge djece i pojačanom higijenom ruku.

Djecu/učenike treba učiti i podsjećati da ne dodiruju usta, nos, oči i lice te da ne stavljaju ruke i predmete u usta; u skladu s njihovom razvojnom dobi.

Djecu/učenike treba poticati da kada kašlju i kišu prekriju usta i nos laktom ili papirnatom maramicom koju poslije trebaju baciti u koš za otpad te oprati ruke. Pri kašljanju i kihanju trebaju okrenuti lice od drugih osoba te izbjegavati dodirivanje lica, usta i očiju.

Važno je omogućiti i uvesti u rutinu redovito pranje ruku tekućom vodom i sapunom. Ruke se peru prije ulaska u svoju skupinu/učionicu, prije jela, nakon korištenja toaleta, nakon dolaska izvana, nakon čišćenja nosa i kada ruke izgledaju prljavo. Prednost u osnovnoj školi ima pranje ruku sapunom i vodom.

Važno je izbjegavati dijeljenje školskog pribora, šalica, posuđa i pribora za jelo s drugim osobama.

U KOJIM SITUACIJAMA SU OBAVEZNE MASKE?

 • u javnom prijevozu, uključujući organizirani prijevoz, odnosno u školskom autobusu
 • za roditelje i druge osobe kada je njihov ulazak u ustanovu nužan (roditeljski sastanci i informacije održavaju se prvenstveno na daljinu)
 • kod komunikacije djelatnika (iako se preporučuje komunikacija između djelatnika prvenstveno na daljinu)
 • učenicima od 5. razreda nadalje, učiteljima predmetne nastave i stručnim suradnicima, ako je razmak u učionicama između svih osoba (učenika, učitelja i dr.) manji od 1,5 m (u OŠ Ivanja Reka postoji razmak pa se ne nose maske)
 • učiteljima ostalih predmeta u razrednoj nastavi
 • učenicima od 5. razreda nadalje, učiteljima i svim drugim djelatnicima škole kod prolaska hodnikom i sl.
 • učiteljima predmetne nastave, stručnim suradnicima i drugim djelatnicima škole u vrijeme kontakata s odraslim osobama

Uspješan početak nastavne godine žele vam djelatnici Škole!

v.d. ravnatelja:
Dubravka Crnić, spec. univ.polit.