Mali misionari su povodom Svjetskog dana misija napravili plakat kojim su prikazali velikodušnost i dobrotu misionara koji pomažu ljudima u najsiromašnijim zemljama svijeta: prehranom, medicinskom skrbi, obrazovanjem i Božjom Riječi.

Svjetski dan misija slavi se predzadnju nedjelju u listopadu kako bi se istaknula važnost misionarskog djelovanja i misija te potaknulo ljude na konkretna dobra djela i solidarnost.

Svjetski dan misija obilježava se predzadnje nedjelje u listopadu, a utemeljio ga je papa Pio XI. 1926. godine. Cilj obilježavanja toga dana može se sažeti u želju za naviještanjem Radosne vijesti u područjima koja ne poznaju Kristov nauk i trpe veliku materijalnu neimaštinu, te nastojanje oko financijske i svake druge potpore ljudima u takvim misijskim dijelovima svijeta.

„Nismo svi stvoreni da radimo velike stvari, ali zato možemo raditi male stvari s puno ljubavi“.

Majka Terezija

[smartslider3 slider=6]