Ekološka radionica

Povodom Dana otvorenih vrata škole, nastavili smo s aktivnostima projekta Pokrenimo zelene knjižnice. Učenici 2. razreda imali su Ekološku radionicu. Program se sastojao od projekcije animiranih filmova na temu zaštite okološa, razgovora o tome kako mi kao pojedinci možemo sudjelovati u očuvanju prirode i planete Zemlje. Zatim smo, svi zajedno posadili cvijeće za knjižnicu te je svaki učenik posadio jednu sadnicu cvijeća za svoju obitelj. Svi se veselimo trenutku kada će iz naših posađenih lukovica cvijeća izniknuti novi cvijet. To je znak nade, da za bolji život trebamo malo truda (zalijevanja vodom, njege i brige), a na kraju uživamo u ljepoti koja nikne iz zemlje(cvijet). Nakon kratke pauze uz okrepu, krenuli smo van ispred školskog dvorišta. Tamo smo na posadili sadnice cvijeća i zalili ih vodom. Učenici su dobili zadatak redovno zalijevati posađeno cvijeće. Po povratku u školsku knjižnicu učenici su rješavali radne listiće i straničnike. Na ovaj način su se učenici educirali o nužnosti zaštite okoliša.