Svjesni činjenice da je mentalno zdravlje jednako važno kao i ono fizičko, da se djeca i mladi često nose s problemima mentalnog zdravlja te da osim teških školskih torbi, djeca i mladi na svojim leđima nose i mnoge, oku teško vidljive terete, Grad Zagreb pruža podršku djeci i mladima.

Potrebno je promicati razumijevanje da svi možemo imati loše dane i da je u redu potražiti pomoć kada nam je teško. Potrebno je stvoriti siguran prostor u kojem će se djeca i mladi osjećati slobodno, izražavajući svoje osjećaje, brinući jedni za druge.

Započela je nova školska godina, a kako bi ona protekla sa što manje stresa, stručnjaci zagrebačkih zdravstvenih ustanova, u području mentalnog zdravlja, pripremili su članke na temu kako učenje učiniti lakšim, kako formirati nove navike te kako polazak u školu učiniti ugodnijim.

Posjeti web portal „Mentalno zdravlje grada Zagreba“ i ondje pročitaj savjete stručnjaka!

Categories: Obavijesti