Created with Fabric.js 4.6.0 PORTAURBIS

Čovjek treba biti lijep i iznutra

autor: Igor Knežević

Foto: Pixabay

Svima je poznata izreka „Odijelo ne čini čovjeka“ i svi će reći kako je to istina. Kako je važnije ono što nosiš iznutra, nego na sebi. No, je li to u današnje vrijeme baš tako?

Nekada davno, ljudi su se oblačili iz potrebe, da se zaštite od hladnoće. S vremenom je odjeća postala simbol kojim pokazuješ status u društvu. U današnje vrijeme postoje svakakvi stilovi oblačenja i sve to što ljudi nose, bilo markirano, pankerski… ipak nam na prvu šalje neku poruku i ostavlja na nas neki prvi dojam. Danas kao da svi preko odjeće pokazuju tko su, ali ne i kakvi su. Već na prvu vidiš je li netko bogat ili siromašan. Rijetko tko ne obraća pozornost na te stvari. Mislim kako živimo u takvom vremenu, sve se gleda kroz materijalno. Nije iskren onaj koji kaže da ne gleda. Čini mi se kako se ljudi preko odjeće pokušavaju pokazati boljima nego što jesu. Mnogi su izvana lijepi, a iznutra jadni.

Svi bi mi htjeli biti lijepi i sebi i drugima, ali nije ljepota samo u vanjskom izgledu. Čovjek treba biti lijep i iznutra. Trebao bi nositi marku i u srcu, a ne samo na majici. Da ga odijelo ne čini, nego da ga uljepša.