19. siječnja 2023.

U OŠ Ivanja Reka održana je HAK-ova radionica “Vidi i klikni” za učenike 1. i 2. razreda.

U sklopu programa djeca uče i razvijaju vještine važne za poboljšanje ponašanja u cestovnom prometu kroz rad i igru, izmjenjujući se u ulogama pješaka i putnika u vozilu te vježbajući uz didaktička pomagala – zebru, napuhani parkirani automobili, električni automobil, semafor za pješake i nezaboravnog Hakija, maskotu Hrvatskog autokluba.
Tijekom radionice, djeca svladavaju elemente sigurnijeg prelaska ceste preko zebre, prelazak preko neobilježenog pješačkog prijelaza, prelazak ceste između dva parkirana automobila te pravilno ponašanje kao suputnika u autu, odnosno korištenja autosjedalice i sigurnosnog pojasa.

Po završetku radionice svi su učenici od Hrvatskog autokluba dobili edukacijsku slikovnicu bojanku.