Večer matematike

7. prosinca 2023. u 18.00 sati održala se Večer matematike u Osnovnoj školi Ivanja Reka i područnoj školi Resnik.

Kako nam je bilo, pogledajte u fotogaleriji:

Večer matematike već tradicionalno organizira Hrvatsko matematičko društvo, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematike održava se od 2013. godine. Prošla, 2022. godina pokazala se iznimno uspješna s preko 111 800 sudionika iz 860 dječjih vrtića, osnovnih škola te srednjih škola iz cijele Republike Hrvatske. Manifestaciji su se pridružile i neke škole izvan Hrvatske.