Učenik 5.b razreda, Marin Mršić ostvario je izvanredan uspjeh na virtualnom biciklističkom natjecanju KIDS CRO RACE 2023. koje se održalo 1. listopada 2023. ispred Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. Djeca su mogla iskušati svoje biciklističke vještine i natjecati se na virtualnoj utrci na trenažerima. Učenik naše škole osvojio je prvo mjesto u kategoriji 11-12 godina u Gradu Zagrebu! Čestitamo Marine!


ŠTO JE KIDS CRO RACE?
Kids CRO Race je virtualna dječja biciklistička utrka gdje se na pozornicu postavljaju biciklistički trenažeri te na ekranu reproduciraju animaciju biciklističke utrke. Svi trenažeri imaju isti protokol opterećenja te djeca startaju virtualnu biciklističku utrku koja se prikazuje na ekranu, a publika je može pratiti i bodriti natjecatelje. Utrka Kids CRO Race namijenjena je djeci školskog uzrasta (učenici trećih, četvrtih, petih i šestih razreda odnosno s navršenih 9, 10, 11 i 12 godina), a natječu se u dvije dobne kategorije i to djevojčice/dječaci 9-10 godina te djevojčice/dječaci 11-12 godina. Na pozornici je postavljen veliki ekran ispred kojeg je postavljeno 5 trenažera. Svaki od trenažera predstavlja jednog virtualnog biciklista na ekranu. Na znak, kreće utrka u trajanju od oko 2 minute što u realnosti predstavlja oko 300 metara staze, a djeca svoj napredak prate putem ekrana što stvara dojam „video-igre“ u kojoj vlastitom snagom postižu rezultate. Natjecanje Kids CRO Race posjetitelji će moći pratiti uživo, u realnom vremenu, obzirom da se utrka odvija na pozornici uz pomoć trenažera i velikog ekrana. Cilj virtualne utrke za djecu jest potaknuti što više njih na rekreaciju i sport, a pritom stvoriti svijest o pozitivnim učincima na zdravlje koje kretanje biciklom donosi društvu i pojedincima.

Razrednica Katarina Kurevija