Šestaši posjetili Etnografski muzej

autorica teksta: Maja Vulić | objava: Ivan Kapović | datum objave: 28. ožujka 2022.
Učenici šestih razreda u okviru izvanučioničke nastave posjetili su Etnografski muzej u kojem su vidjeli dvije vrlo zanimljive izložbe, Igračke – djetinjstvo zauvijek i Zbirka predmeta izvaneuropskih domorodačkih kultura iz Afrike, Australije, Azije, Južne Amerike i Oceanije. Za razliku od svih izložbi do sada, na izložbi o igračkama učenici su aktivno sudjelovali u razgledavanju igračaka izrađenih kroz dvadeseto stoljeće. Na samom su početku odigrali poznatu dječju igru Školice, potom su postali muzejski detektivi i imali zadatak prepoznati što više izloženih životinja te odrediti iz kojih kontinenata dolaze i i od kojih su materijala načinjeni na samom kraju igrom pantomime međusobno su odgonetnuli o kojim se životinjama radi. Na izložbi predmeta izvaneuropskih kultura, među zanimljivima koje smo razgledali ističe se zbirka glazbala i obrednih maski iz Konga, lovačko oružje iz Melanezije, oklop samuraja i kopče od bjelokosti iz Japana, svečana odjeća iz Kine, tekstil iz Indije, slike na kori iz Australije, indijanska oglavlja i nakit od perja iz Brazila. Kako nam je bilo provjerite u fotogaleriji.