Šestaši na terenskoj nastavi u Crvenom križu

Učenici šestih razreda dana 26. travnja 2022. sudjelovali su u interdisciplinarnoj terenskoj nastavi Edukacijskog centra Hrvatskog Crvenog križa te su obišli edukativni izložbeni prostor i sudjelovali na radionici Kako reći NE!  Kroz interaktivni i multimedijski edukativni sadržaj učenici su se upoznali o temeljnim ljudskim pravima, prvoj pomoći, zdravom životu, povijesti humanitarnih organizacija, osnutku Međunarodnog pokreta Crvenog križa i Crvenog polumjeseca. Saznali su tko su istaknuti humanitarci bili u povijesti te tko je od njih dobio  prvu Nobelova nagradu za mir.
Po završetku edukacije učenicima je uručena Diploma o stečenim socijalnim, društvenim, komunikacijskim, intelektualnim znanjima i vještinama kako bi samouvjereno, odgovorno i aktivno sudjelovali u društvenim procesima, a pritom poštujući i uvažavajući druge i drugačije.