Prva božićna priredba u Područnoj školi Resnik

Resnička božićna priča

U utorak, 21. prosinca 2021. održana je prva božićna priredba u Područnoj školi Resnik. Prva priredba posebna je po tome što je održana na otvorenom prostoru ispred škole zbog epidemiološke situacije. Kroz priredbu su nas vodili učenici 2. b razreda. Učenici su zajedno sa svojim učiteljicama pripremili vrlo zanimljive točke.

Učenici 2. b razreda pod vodstvom učiteljice Ane Ključević Kurdija započeli su priredbu s pjevanjem pjesme Zvončići, zvončići uz body percussion, tehnikom sviranja ljudskim tijelom kao instrumentom. Zatim su na scenu stupili učenici 4. b razreda koji su sa svojom učiteljicom Sarom Busijom pripremili igrokaz pod nazivom Božićni darovi. Učenici 3. b razreda pod vodstom učiteljice Lucijane Antunović oduševili su sve prisutne plesnim nastupom, nakon čega su nas pjevačkim točkama razveselili učenici 1. b razreda koji su zajedno sa svojom učiteljicom Tratinčicom Bakar pripremili pjesme Abeceda i Pahuljice padajte.  Učenici koji pohađaju predmet Njemački jezik zajedno sa svojom učiteljicom Fanikom Marić pripremili su zanimljivu pjevačku točku na njemačkom jeziku. Odličan nastup imali su učenici koji pohađaju produženi boravak. Oni su zajedno s učiteljicom Martinom Peček pokazali kako su se vrijedno pripremili za točku Sleigh Ride uz body percussion te pjesmu Božićna čarolija. Lijepu božićnu priču zaključili su učenici 4. b razreda koji su uz znakovni jezik izveli pjesmu Sretan Božić svakome.