Učenici 4.a i 4.b razreda posjetili su Sklonište za nezbrinute životinje grada Zagreba u Dumovcu.

Tamo su ih dočekale edukatorice Petra Bajan i Tihana Pevec. Učenici su imali edukaciju “Posjet skloništu” koji obuhvaća edukativno predavanje i obilazak skloništa. Najvažniji cilj edukacije skloništa Dumovec je razvijanje svijesti o ulozi životinja u čovjekovu okruženju i odnosa čovjeka prema njima te posebice o odnosu pas – čovjek, da se djeca upoznaju s radom Skloništa, kako postati odgovoran vlasnik psa, što znači biti volonter, koje pasmine pasa postoje itd.

Kako bi malo razveselili pse koji čekaju svoj zauvijek dom, naši učenici su donijeli poklone: hranu za pse, sredstava za njegu, tople dekice i igračke. Učenici su posjetili veterinarsku ambulantu te imali priliku upoznati i pitati veterinare što ih zanima. U svijetu životinja postoji nekoliko zanimanja, veterinar (doktor veterinarske medicine); veterinarski tehničar i timaritelj. Razgledavali su prostorije u kojima se liječe, operiraju i drže u karanteni psi i mačke, te ostale životinje. Edukatorica je naglasila kako u Skloništu Dumovec dolaze i divlje životinje koje trebaju pomoć. Učenicima se najviše sviđala prostorija u kojoj su mogli maziti mačke.