foto: Grad Zagreb

PODRUČNA ŠKOLA RESNIK

Nastava u područnoj školi počinje u ponedjeljak, 7. rujna po sljedećem rasporedu:

 1. razred ulazi na ulaz 1 u 10.00
 2. razred ulazi na ulaz 1 u 9.50
 3. razred ulazi na ulaz 2 u 9.50

Nastava završava u 12.30.

ŠTO TREBA PONIJETI PRVI DAN U ŠKOLU?

Učenici trebaju ponijeti torbu, pernicu, papuče za preobuvanje i plastičnu vrećicu za spremanje papuča.

Sva pravila koja se odnose na OŠ Ivanja Reka odnose se i na PŠ Resnik.

PROPISANI RAZMAK I RED 

Učenici čekaju svoje učitelje u vrsti kod predviđenog ulaza i ulaze u školu držeći se propisanog razmaka od 1,5 metra

Ako roditelji prate dijete u školu, drže propisani razmak od 1,5 metra i obavezno nose maske. Nakon što učiteljice preuzmu djecu, molimo roditelje da se ne zadržavaju u dvorištu Škole zbog poštivanja epidemioloških mjera.

 • učenici od 1. do 4. razreda u školi ne nose zaštitne maske
 • učenici trebaju u školu donijeti prazne školske torbe u koje će staviti dobivene udžbenike
 • učenici trebaju sa sobom ponijeti čistu obuću za školu i plastične vrećice u koje će spremiti obuću u kojoj dođu izvana
 • roditeljima/skrbnicima je ulaz u Školu zabranjen, osim u iznimnim situacijama uz prethodnu najavu
 • s obzirom na epidemiološku situaciju, ručak će biti organiziran samo za učenike uključene u programe produženog boravka
 • u slučaju proboja virusa osiguran je poseban prostor za izolaciju učenika te su djelatnici upoznati s protokolom
 • svu potrebnu opremu, raspored sati i informacije o daljnjoj organizaciji nastave učenici će dobiti prvi dan nastave

Jako je važno da pročitate Upute HZJZ-a i MZO-a te se pridržavate navedenog, posebno obveze mjerenja temperature i vođenja evidencije. Ako je temperatura 37,2 oC ili veća te ako dijete ima simptome respiratornih ili drugih zaraznih bolesti (kašalj, poteškoće u disanju, proljev, povraćanje, grlobolja, poremećaj njuha i okusa), ako je djetetu izrečena mjera samoizolacije ili ako je dijete zaraženo COVID-om 19, ne smije dolaziti u školu već roditelj obavezno treba obavijestiti telefonom ili elektroničkom poštom razrednog učitelja te nadležnog liječnika.  

U pratnji djeteta ne dolazi osoba koja ima simptome respiratornih bolesti ili drugih zaraznih bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, proljev, povraćanje, grlobolja, poremećaj njuha i okusa), ako joj je određena mjera samoizolacije te ako ima sumnju ili saznanja da je zaražen COVID-om 19.

Neophodno je poticati fizički razmak, kao i pojačanu osobnu higijenu djece/učenika. Zato molimo sve roditelje/skrbnike da upoznaju svoju djecu s obvezom poštivanja fizičkog razmaka od druge djece i pojačanom higijenom ruku.

Djecu/učenike treba učiti i podsjećati da ne dodiruju usta, nos, oči i lice te da ne stavljaju ruke i predmete u usta; u skladu s njihovom razvojnom dobi.

Djecu/učenike treba poticati da kada kašlju i kišu prekriju usta i nos laktom ili papirnatom maramicom koju poslije trebaju baciti u koš za otpad te oprati ruke. Pri kašljanju i kihanju trebaju okrenuti lice od drugih osoba te izbjegavati dodirivanje lica, usta i očiju.

Važno je omogućiti i uvesti u rutinu redovito pranje ruku tekućom vodom i sapunom. Ruke se peru prije ulaska u svoju skupinu/učionicu, prije jela, nakon korištenja toaleta, nakon dolaska izvana, nakon čišćenja nosa i kada ruke izgledaju prljavo. Prednost u osnovnoj školi ima pranje ruku sapunom i vodom.

Važno je izbjegavati dijeljenje školskog pribora, šalica, posuđa i pribora za jelo s drugim osobama.

U KOJIM SITUACIJAMA U PŠ RESNIK SU OBAVEZNE MASKE?

 • za roditelje i druge osobe kada je njihov ulazak u ustanovu nužan (roditeljski sastanci i informacije održavaju se prvenstveno na daljinu)
 • kod komunikacije djelatnika (iako se preporučuje komunikacija između djelatnika prvenstveno na daljinu)
 • učiteljima ostalih predmeta u razrednoj nastavi
 • učiteljima i svim drugim djelatnicima škole kod prolaska hodnikom i sl.
 • učiteljima predmetne nastave, stručnim suradnicima i drugim djelatnicima škole u vrijeme kontakata s odraslim osobama

Uspješan početak nastavne godine žele vam djelatnici Škole!

v.d. ravnatelja:
Dubravka Crnić, spec. univ.polit.