Obilježili smo St. Patrick's Day

autor teksta: Ivan Kapović | fotografije: Mihaela Cvjetanović | objava: 19. ožujka 2022. 

Učenici engleskog jezika u našoj školi zajedno su sa svojom učiteljicom Mihaelom Cvjetanović obilježili 17. ožujka – Dan svetog Patrika. Učenici su samostalno odradili cijeli projekt u kojem su izradili zanimljivi plakat o proslavi ovoga dana. Riječ je o tradicionalnom irskom prazniku koji se slavi 17. ožujka. Dan sv. Patrika dan je za duhovnu obnovu i molitvu za misionare širom svijeta.

Smatra se da je Patrik donio kršćanstvo u Irsku. Njegova misionarska misija po Irskoj trajala je 30 godina. Umro je 17. ožujka 461., a od tada se taj datum slavi kao Dan sv. Patrika.

Djetelina je jedan od simbola Dana sv. Patrika, a vuče podrijetlo iz irske priče kako je sv. Patrik koristio trolisnu djetelinu kako bi objasnio da listovi predstavljaju Oca, Sina i Duha svetoga – svi su odvojeni elementi iste cjeline. Njegovi su sljedbenici prihvatili običaj stavljanja djeteline na taj praznik.