Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

17. studenog 2023. Osnovna škola Ivanja Reka; Područna škola Resnik

18. studenog obilježava se Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, kada se s osobitim pijetetom prisjećamo svih žrtava, a posebno grada Vukovara i Škabrnje.

Učiteljica povijesti Katarina Kurevija s učenicima 6.a, 6.b i 8.a razreda koji pohađaju dodatnu nastavu iz povijesti pripremila je prigodno izlaganje od 10 minuta koja su prezentirana učenicima svih razreda tijekom nastave. Nakon izlaganja učitelji su s razredima otišli do školskog hola gdje je postavljena prigodna izložba likovnih radova koju je priredila učiteljica Vesna Pokas. Učenici su nakon posjeta izložbi zapalili lampaše.

Zahvaljujemo učenicima koji su pripremili izlaganje: Marku Ivošu, Domagoju Kovačiću, Ivanu Luketiću, Nini Radović, Mikaeli Franjić, Lamiji Jusić, Luciji Ćužić,  Antei Selak, Lani Rajkovači, Ani Perić, Niki Prši i Dori Ivoš.

Učenici i učiteljice iz područne škole Resnik također su prigodno zapalili lampaše.

PŠ Resnik

Učiteljice i učenici iz produženog boravka napravili su panoe s motivom Vukovarskog vodotornja.

Učenici 4.b razreda zajedno s učiteljicom Anom Ključević Kurdijom napisali su pjesme “Činkvine” na temu Vukovara. Tako je i ove godine naša škola obilježila Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje i odala počast onima koji su stradali braneći Domovinu.

Učenici 4.b razreda zajedno s učiteljicom Anom Ključević Kurdijom napisali su pjesme “Činkvine” na temu Vukovara: 
Vukovar.

Hrabar, drag.

Ratuje, bori se, trudi se.

Prestrašeni ljudi se skrivaju.

Golubica.

Sara Stančin, 4.b

Vukovar.

Star i moćan.

Bori se, napada, brani se.

Grad heroja je na nogama.

Uspješan.

Andrej Marković, 4.b

Vukovar.

Snažan i izdržljiv.

Bori se, ne odustaje, svijetli.

Vukovar je naš.

Vodotoranj.

Tomislav Strunjak, 4.b

Vukovar.

Blistav i moćan.

Spašava, sjaji, živi.

On je heroj.

Spasitelj.

Laura Saković, 4.b

Vukovar.

Hrabar i osjećajan.

Bori se, ne odustaje, brani se.

Sretan povratak svojim domovima.

Heroji.

Ivan Gagula, 4.b

Vukovar.

Hrabar i snažan.

Plače, ratuje, pobjeđuje.

Vukovar se hrabro borio.

Mir.

Josipa Antić, 4.b