USKRS 2021. U NAŠOJ ŠKOLI

DAN JABUKA U 1.A I 1.B RAZREDU

Zagonetkom “OKRUGLO SAM VOĆE, KUĆA MI NA DRVU, PONEKAD I JA SAM KUĆA NEKOM CRVU” učenici 1. b razreda zajedno sa svojom učiteljicom započeli su obilježavanje Dana jabuka.
Učenici su u školu donijeli jabuke koje su im bile temelj za istraživanje. Najprije su poslušali pjesmu o jabuci te naučili zašto je jabuka koja “primi crva na stan i hranu” zdrava jabuka. Slijedilo je gledanje filma o životnom ciklusu jabuke (od zrna do ploda) te zadatak u kojemu su učenici samostalno slagali redoslijed razvoja jabuke.  Učenici su jabuci mjerili visinu, opseg, istraživali pluta li u vodi, naučili dijelove jabuke, kakve boje jabuke mogu biti, kojih je jabuka u razredu najviše… Proveli su i kratko istraživanje o tome na koji način najviše vole konzumirati jabuke, svježe, u džemu, u kolaču ili u soku. Zanimljivo je bilo procjenjivanje težine jabuke i uspoređivanje sa stvarnom masom jabuke te procjenjivanje koliko jabuka stane u jedan kilogram. Zabavili su se štafetnim igrama prenošenjem jabuke u žlici i na glavi te natjecanjem u guljenju jabuke.  Bilo je tu još mnoštvo aktivnosti u kojima su učenici uživali i iz kojih su puno naučili. Neki su učenici i tijekom odmora razmišljali o jabukama te ih oblikovali od lego kockica. Na kraju su naravno jabuke i pojeli te je svaki učenik odnio kući knjižicu s riješenim zadatcima koja će im ostati kao sjećanje na prvi dan jabuka obilježen u školi.

DAN KRAVATE U 1.B

PANOI ZA JESENSKO DOBA 2020. 1.B RAZRED