Učenici 1. b razreda izradili su kućice i hranilice za ptice koje smo postavili u školsko dvorište.
Suživot ljudi i ptica posljednjih godina sve je češći. Pticama stanaricama zimsko je razdoblje osobito teško zbog slabe dostupnosti hrane i niskih temperatura. Jedan od načina na koji im možemo pomoći tijekom duge zime jest postavljanje hranilica u naš vrt ili školsko dvorište koji predstavlja svojevrsno sklonište za brojne vrste.
Učenici će do kraja zime redovito pratiti dolaske ptičica i puniti hranilice.

Zbog uništavanja njihovih prirodnih staništa pticama nedostaje mjesta za gniježđenje. Rušenjem starih stabala i obnovom kuća nestaju prirodne duplje koje mnoge ptice koriste za izgradnju gnijezda. Stoga gradnjom jednostavnih drvenih kućica pomažemo pticama u gniježđenju. Time pticama osiguravamo mjesto za najvažniju godišnju aktivnost – othranjivanje mladunaca.