Od niza ideja o tome što sve možemo, uz malo truda i kreativnosti, pokazali su učenici 2.b razreda. Uz vodstvo učiteljice Veronike Babić pretvorili  su otpadne materijale iz domaćinstva u uporabne i estetske predmete. Izabrali su i izradili  vjetrenjače kao predstavnike obnovljivih izvora energije. Uz snagu vjetra, učenici su uočili kako se vjetrenjače koriste za proizvodnju električne energije. Također su izradili i zanimljive automobile i avione kao predstavnike neobnovljivih izvora energije. 

Cilj je bio je educirati učenike o načinima pravilnog zbrinjavanja otpada te ih informirati o sustavu njegovog odvajanja i recikliranja u uskoj korelaciji s naučenim sadržajima obnovljivih i neobnovljivih izvora energije iz predmeta Priroda i društvo. Vrlo je važno odmalena stvarati navike pravilnog zbrinjavanja otpada te tako pomoći očuvanju naše planete Zemlje.

Učiteljica, Veronika Babić