17. listopada 2022.

Naša škola obilježila je Dane kruha prigodnom priredbom. Program je započeo nakon drugog školskog sata blagoslovom kruha. Župnik župe Sv. Ivana Krstitelja preč. Josip Horvat blagoslovio je peciva i ostale slatke i slane delicije koje su napravili učenici s njihovim roditeljima u OŠ Ivanja Reka. U područnoj školi u Resniku priredba je isto započela blagoslovom kruha kojeg je vodio župnik župe Uznesenja Blažene Djevice Marije iz Resnika, vlč. Marijan Piskač. I njihovu su hodnici mirisali od pekarskih proizvoda kojeg su pekli roditelji naših učenika. Školski zbor je pjevao pjesme, dramska skupina izvela je recitaciju i igrokaz a učenici od 1. do 4. razreda recitirali su, pjevali i otkrivali zagonetke.

Ovom kratkom priredbom željeli smo podsjetiti sve nas zašto nam je važan kruh, zašto nam je važna pšenica koja raste iz zemlje i koje plodove nam daje.